A Nyírségi Református Egyházmegye Konfirmandus Találkozójáról - Uralkodj...

2011. december 12., címkék: nyírségi egyházmegye, találkozó, Gyülekezeti hírek, ifjúsági misszió, konfirmandus

Nem mindennapi eseményre hívogattak a Nyírségi Református Egyházmegye gyülekezeteiben, hiszen a konfirmálni készülő korosztály fiataljainak rendezett az egyházmegyei Missziói Bizottság két gyülekezettel karöltve egy-egy találkozót.

„Reformáció-megújulásunk” – nyírségi evangelizáció

2011. október 16., címkék: evangelizáció, Reformáció hónapja, nyírségi egyházmegye, európa rádió, cseri kálmán, reformáció hónapja, evangélizáció

Egyházmegyei evangelizációs hetet szerveznek a Nyírségben 2011. október 17-től 22-ig "Reformáció-megújulásunk" címmel.

Református focitorna Leveleken

2011. október 12., címkék: sport, nyírségi egyházmegye

Kárpát-medencei Kispályás Labdarúgótornát szerveztek Leveleken, a helyi általános iskolában. A Nyírségi Református Egyházmegye meghívására Felvidékről, Kárpátaljáról és Erdélyből, valamint a Tiszántúlról érkeztek egyházmegyei csapatok.

Veszélyben a besenyődi templom

2011. február 04., címkék: nyírségi egyházmegye, természeti katasztrófák, templomfelújítás

A templom egyik fala a sok csapadék következtében megcsúszott, a falai és a plafon repedeznek. A lelkipásztor és a gyülekezet küzd a több mint nyolcvanesztendős templomáért.

Mikropontos védelem az egyházi kegytárgyakon

2010. február 18., címkék: nyírségi egyházmegye, Hírek

DNS jellegű védelmi technológia alkalmazását kezdte meg a Nyírségi Református Egyházmegye 38 egyházközsége a templomi lopások megelőzése érdekében. A DataDotDNA jelölési technológia lényege, hogy a lopás által veszélyeztetett egyházi kegy- és értéktárgyakat mikroszkopikus méretű, egyedi azonosítókkal látják el, amit egy központi adatbank tart nyilván. A láthatatlan, rendkívül nehezen eltávolítható jelölés nem károsítja az értéktárgyak felületét, az azonosító kódot speciális eszközzel lehet csak leolvasni.

Az értékteremtés megmutatása – hittanversenyt szervez a nyírségi egyházmegye

2009. december 17., címkék: hittanverseny, nyírségi egyházmegye, Gyülekezeti hírek, kálvin év

Hittanversenyt szervez a Nyírségi Református Egyházmegye Katechetikai Bizottsága. A versennyel a hittanoktatás értékteremtő erejét szeretnék megmutatni.